LISTOPAD
2019

Zvýšení poplatků na Katastru nemovitosti

Dnes 6. 11. 2019 v Poslanecké sněmovně opět neprošel vládní návrh zákona, kterým se kromě jiného má změnit znění zákona č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, který by měl nabýt účinnost od 1. 1. 2020. Návrh, který sebou má přinést zdražení poplatku za:

1. Přijetí návrhu na zahájení řízení o povolení vkladu do katastru nemovitostí z 1.000,- Kč na 2.000,- Kč

2. Přijetí návrhů na zahájení řízení o povolení vkladu do katastru nemovitostí na základě listin, které souvisejí s výstavbou veřejně prospěšné stavby pro zneškodňování odpadu, zásobování vodou, odvádění odpadních vod a jejich čištění, pro veřejnou dopravu, veřejné školství, veřejnou správu a obdobné veřejné účely, za každý návrh nejvýše v úhrnu z 10.000,- Kč na 20.000,- Kč.

3. Přijetí úplného znění prohlášení o rozdělení práva k domu a pozemku na vlastnické právo k jednotkám k uložení do sbírky listin nebo přijetí dohody spoluvlastníků o správě nemovité věci k uložení do sbírky listin z 500,- Kč na 1.000,- Kč.

Důvodová zpráva ospravedlňuje zvýšení poplatku slovy:

"V případě správních poplatků za přijetí návrhu na zahájení řízení o povolení vkladu do katastru nemovitostí došlo jak k nemalému nárůstu inflace od jejich posledního zvyšování před více než sedmi lety, tak k navýšení nákladů spojených s řízením o vkladu, a to mj. v souvislosti s rekodifikací soukromého práva, která nabyla účinnosti 1. ledna 2014."

 

O další průběhu Vás budeme informovat.


nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace