BŘEZEN
2022

Konec elektronické evidence tržeb

Dne 9.3.2022 vláda schválila návrh zákona, kterým se zrušuje zákon č.112/2016 Sb., o evidenci tržeb, ve znění pozdějších předpisů, a mění a zrušují další související právní předpisy.

 

Povinnost elektronické evidence tržeb začala platit koncem roku 2016, v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu byla však tato povinnost do konce roku 2022 přerušena. Pokud pak dojde ke schválení zákona o jejím zrušení Parlamentem České republiky, bude definitivně ukončena ke dni 1.1.2023. Vláda tedy nemá v plánu povinnost elektronické evidence tržeb v budoucnu obnovovat.

 

Hlavním subjektem, kterého se zrušení zákona dotkne, je stát. Je to totiž právě stát, který nese veškeré náklady spojené s provozem systému, personální a administrativní náklady. Cílem nové právní úpravy je zejména snížení nákladů na straně státu.

 

Taková změna se také dotkne podnikatelů, kteří přijímají evidované tržby, a veřejnosti. Podnikatelé budou zproštěni povinnosti vystavit účtenku o evidované hotovostní službě, a tudíž pokud spotřebitel bude mít zájem o vystavení dokladu, bude si jej muset vyžádat.

 

Pokud máte jakékoli otázky z oblasti správního či jiného práva, neváhejte se na nás kdykoli obrátit prostřednictvím emailové adresy office@purkyt.cz nebo na telefonním čísle +420 257 223 737.

 

Budeme se na Vás těšit!


nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace