ŘÍJEN
2022

Konec velkého technického průkazu?

Dne 14. října 2022 schválila Poslanecká sněmovna, v rámci novely zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, konec velkého technického průkazu. V případě, že bude tato změna schválena také Senátem a podepsána prezidentem republiky, začne platit od začátku roku 2024.

 

To znamená, že registrační úřady budou u nových automobilů vydávat pouze jeden doklad a v případě změny záznamu u staršího vozidla, pak budou oba dosavadní doklady odevzdány na registračním místě a na místo nich bude vydán nový a jediný doklad. Ten bude velmi podobný dosavadnímu malému technickému průkazu (osvědčení o registraci vozidla), avšak oproti staré verzi bude, obsahovat více údajů.

 

Zrušení velkého technického průkazu má představovat zjednodušení v administrativě, ale také finanční úspory.  Nová pravidla pro technické průkazy souvisí s celkovou digitalizací a plánovaným zjednodušením dopravních agend, které mají být hotovy do února roku 2025.

 

Pokud máte jakékoli otázky z právní sféry, neváhejte se na nás kdykoli obrátit prostřednictvím emailové adresy office@purkyt.cz nebo na telefonním čísle +420 257 223 737.


nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace