ČERVEN
2021

Šance na zrychlení přeshraničních soudních řízení, dojde k digitálnímu propojení soudů v EU

Zrychlená a efektivní výměna informací, to by měl být hlavní cíl nového předpisu Evropské unie, na kterém se dohodli ministři spravedlnosti všech členských zemí EU v minulých týdnech.

Rozšířením sytému tzv. e-CODEXU pro komunikaci mezi soudy v EU, který se nyní používá pro digitální spolupráci bezpečnostních orgánu, by mělo dojít ke zrychlení zdlouhavých přeshraničních soudních jednání. Sytém by měl soudům, advokátům a státním zástupcům umožnit rychlou a bezpečnou výměnu informací a sdílení souborů napříč soudním spektrem v celé EU.

Přeshraniční soudní řízení je v dnešní moderní, integrované Evropě velmi časté a setkáváme se s ním v naší Advokátní a mediační kanceláři pravidelně, proto propojení soudních institucí v Evropě více než vítáme. V případě jakéhokoliv sporu či právní otázky související s mezinárodním prvkem se na nás neváhejte obrátit.


nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace