DUBEN
2018

Sponzoring mladé naděje v automobilovém sportu, Lukáše Krupičky.

Lukáši Krupičkovi je pouze 16let, ale i přes tento nízký věk je zkušený jezdec. Jeho kariéra začala pod vedením jeho dědy Josefa Kukelky, který je bývalý špičkový závodník v rally a rallycrossu.

Automobilovému sportu se začal věnovat velmi brzo a to ve 4 letech, nejdříve v buggyně a posléze ve Fordu Fiesta v automobilovém slalomu, čímž získal perfektní cit pro vedení vozu a využívání jeho jízdních vlastností.

Již v 8 letech začal bodovat v automobilovém slalomu Českého poháru, nejdříve s buggynou a později také s Fiestou (1400 ccm2 a 1600 ccm2). V roce 2017 se mu v tomto poháru, který se přejmenoval na Vltavín Door Trophy, v konkurenci cca 115 jezdců, podařilo vybojovat absolutní vítězství. Mezi další úspěchy patří absolutní výhra dvou z osmi závodů v zimním seriálu Autodrom Rally série v Sosnové. Dále také v amatérském rally v Milovicích, kde všechny své starty proměnil v pohárové umístění, zde získal první zkušenosti s psaním rozpisu a byl poprvé veden spolujezdcem, velmi zkušeným Janem Ryšánkem.

V souvislosti s jeho věkem může jezdit jen na uzavřené trati RZ a na přejezdech ho za volantem vystřídá spolujezdec s mezinárodní licencí a Lukáš ho naviguje na start následující RZ. V Letošním roce takto Vančík Rallysprint Kopná 6.- 7.4.2018, kde se umístili na 49. místě v absolutní klasifikaci z 96 jezdců na startu a na 2.místě v Poháru mládeže.

Jelikož se nám líbí jeho přístup a zázemí, které má u svého dědy, rozhodli jsme se Lukáše podporovat a sledovat výkony v profesi závodního jezdce.